ЄСПЛ відхилив скарги мешканців зони АТО до України через розбомблене житло

Європейський суд з прав людини вирішив відхилити три скарги мешканців Донецької та Луганської області, які вимагали від України та Росії компенсувати вартість житла, втраченого ними внаслідок бомбардувань.

Обстріли артилерії
28 Липня 2016 15:34Новини

Про це йдеться в рішенні суду, оприлюдненому в Страсбурзі 28 липня, повідомляє кореспондент Європейської правди.

Йдеться про скаргу Світлани Півень з Ясинуватої (Донецька область) до України, а також про дві скарги одночасно до України та Росії: від Антона Лісного з Ясинуватої та Володимира Анохіна з Трьохізбенки (Луганська область).

Також заявники стверджували, що через обстріли вони могли втратити своє життя.

Попри те, що частина заявників надали фотодокази знищення їх житла під час збройного конфлікту, а також звіти ОБСЄ, які підтверджують обстріли, Європейський суд з прав людини одноголосно вирішив відхилити скарги як недостатньо обґрунтовані. Однією з причин стало те, що заявники не надали інформацію місцевої влади, яка б підтверджувала їх право власності на знищені будинки.

Суд додав, що «у виключних випадках», таких, як збройний конфлікт, може відхилятися від цієї вимоги, але зазначив, що заявники не довели, що вони принаймні намагалися отримати такі офіційні докази.

Водночас у рішенні суду не йдеться про принципову неприйнятність таких скарг у разі, якщо доказів буде достатньо.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.