ЄС готовий до посередництва у газовій кризі між Росією і Україною

Єврокомісія всерйоз поставилася до занепокоєнь України у зв’язку з можливою надзвичайною ситуацією в газотранспортній системі через недотримання Росією зобов’язань і готова до посередництва.

ЄС готовий до посередництва у газовій кризі між Росією і Україною
3 Березня 2018 20:39Новини

Про це заявила представниця Єврокомісії Ана-Кайса Ітконен на брифінгу у Брюсселі, повідомляє Європейська правда.

«Українська сторона нас проінформувала про можливу надзвичайну ситуацію в українській газотранспортній системі. Ми взяли до уваги занепокоєння наших українських партнерів і ми ставимося до них серйозно», – заявила вона.

«Ми готові до роботи з українською та російською владою», – додала представниця Єврокомісії.

За її словами, віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович спілкувався вчора з главою МЗС України Павлом Клімкіним, який попросив його активувати консультації стосовно можливих тристоронніх переговорів.

«Єврокомісія готова сприяти таким переговорам, коли є запит з обох сторін. Віце-президент Шефчович сьогодні говоритиме про це з міністрами енергетики України та Росії», – повідомила Ітконен.

За її словами, ЄС пильно стежить за ситуацією з поставками газу до ЄС, однак наразі все стабільно. Представниця Єврокомісії наголосили, що запаси газу в підземних сховищах України досить великі як на цей період року, тому у європейських споживачів немає причин для хвилювання.

Як повідомлялося, Україна офіційно попередила Євросоюз про те, що Росія не дотримується своїх договірних зобов’язань щодо транзиту газу, а також відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, 1 березня ПАТ «Укртрансгаз» повідомив, що російський «Газпром» з початку 2018 року жодного разу не забезпечив тиск на вході до ГТС України, що відповідало хоча б мінімальним умовам транзитного контракту.

Також  «Газпром» повернув «Нафтогазу» авансовий платіж, сплачений українською стороною в рамках виконання рішення арбітражу, і відмовився постачати газ за передоплатою. В Києві заявили, що вважають це відмовою виконувати арбітражне рішення.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.