ЄБРР заявляє про провал реформування «Нафтогазу»

Європейський банк реконструкції і розвитку заявив про провал реформування НАК «Нафтогаз України».

ЄБРР заявляє про провал реформування «Нафтогазу»
11 Квітня 2017 8:05Новини

Про це йдеться в листі президента ЄБРР Сума Чакрабарті, адресованому минулої п’ятниці, 7 квітня, президенту Петру Порошенку і прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, пише Економічна правда.

«Звертаюся до вас у невідкладній справі. Реформа «Нафтогазу», одна з найважливіших, що знаходяться під вашою юрисдикцією, може зазнати фіаско в найближчі дні. Після ряду розчаровуючих подій, незалежні члени наглядової ради НАК заявили про можливе звільнення», – йдеться в листі, який є в розпорядженні ЕП.

«Якщо це станеться, це не тільки серйозно зашкодить «Нафтогазу», а й зруйнує впевненість міжнародної спільноти в зобов’язаннях уряду щодо реформування та реструктуризації НАК», – пише президент ЄБРР.

Чакрабарті звертає увагу на невиправдану затримку реалізації плану корпоративного реформування «Нафтогазу», і незавершену роботу над імплементацією вторинного законодавства, необхідного для вступу в силу з 1 квітня змін до статуту НАК.

«Після багатьох місяців консультацій в проекті політики держвласності для НАК  як і раніше містяться положення, що суперечать духу реформи корпоративного управління, що ставить під загрозу передбачувану незалежність і ізоляцію компанії від необгрунтованого політичного втручання», – наголошується в листі.

«Це необхідно виправити до затвердження політики державної власності. Тому прошу вас зробити все, що необхідно, щоб новий статут «Нафтогазу» і необхідні законодавчі акти були введені до кінця цього місяця», – йдеться в документі.

Як повідомляла ЕП, минулого тижня четверо з п’яти членів наглядової ради НАК (Маркус Річардс, Чарльз Проктор, Пол Уорвік і Юлія Ковалів) заявили про те, що можуть залишити компанію.

Публічним приводом для цього було названо невиконання урядом плану з корпоративного управління компанією.

Крім того з боку іноземних членів ради існують претензії щодо необхідності подання декларації.

«Ми переконалися, що виконання усіх необхідних дій для іноземців є неможливим, а невиконання таких дій може потенційно привести до кримінального переслідування проти нас», – заявляли вони.

«Звертаємо Вашу увагу на те, що незалежні члени Наглядової Ради підпадають під дію Закону Великої Британії про хабарництво (UK Bribery Act), а також Закону про корупцію за кордоном США (US FCPA), які мають далекосяжні наслідки для осіб, які вдаються до корупційних дій», – додали члени наглядової ради.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.