Як часто кордон України перетинають незаконно (інфографіка)

Поки інші кричать «пиши – пропало», ламають списи або на худий кінець розмірковують, чи передбачено покарання Саакашвілі за перетин кордону, аналітики редакції finance.ua підняли інформацію про всі кримінальні і адміністративні справи, пов’язані з незаконним перетином кордону за цей і минулий роки. Треба ж зрозуміти, чи були прецеденти раніше і як часто.

55e3eae9bf897-19-bil-shist-shlyahu-c-ogo-dnya-v-nas-prohodila-po-samisin-komu-kordonu-fit-content-width
17 Вересня 2017 11:36Новини

Кримінальної відповідальності за безпосередньо перетин державного кордону українським законодавством не передбачено. Зате за організацію такого перетину для третьої особи можна загриміти за ґрати на термін до дев’яти років. Ймовірно, спочатку покарання прописувалося для співробітників прикордонних служб.

Не дивно, що кримінальні справи щодо перетину кордону є все ж більшою рідкістю, ніж адміністративні. Так, за весь 2016 рік було опубліковано 183 кримінальні правопорушення за ст. 332 КК України «організація незаконного переправлення осіб через кордон». Адміністративних справ – у понад сто разів більше: 21 600.

За перші півроку 2017-го бажаючих потрапити в Україну на незаконних підставах, логічно, було приблизно в два рази менше, ніж за весь минулий рік: близько дванадцяти з половиною тисяч. А ось «помічників» на цьому терені стало відчутно більше. Ще до настання липня кількість претендентів на кримінальне покарання перевалила за сотню: за півроку опублікували 137 кримінальних правопорушень.

Тож Саакашвілі – не виняток. Детальніше про кількість бажаючих незаконно перетнути кордон і про те, що їм за це буде, дивіться на нашій інфографіці.

granytsa_da_800

 

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.