Ядерна угода: іранський міністр приїхав на переговори до ЄС

Переговори Великобританії, Франції та Німеччини з Іраном щодо ядерної угоди продовжаться протягом найближчих двох тижнів.

Ядерна угода: іранський міністр приїхав на переговори до ЄС
15 Травня 2018 21:27Новини

Про це заявив міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Зариф, який прибув на переговори до Брюсселя, повідомляє Укрінформ з посиланням на агентство Reuters.

«Зариф провів «добру та конструктивну» зустріч з високим представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федерікою Могеріні, додавши, що переговори з трьома європейськими країнами (Британія, Франція, ФРН – ред.) будуть продовжуватися протягом наступних двох тижнів», – йдеться у повідомленні.

«Ми на правильному шляху, щоб рухатися вперед… У будь-якому випадку, рішення має зберегти і гарантувати права Ірану», – заявив він.

Як повідомлялось, президент США Дональд Трамп оголосив про вихід своєї країни з міжнародної угоди – Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми (JCPOA), яку було укладено з Іраном США, Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною у 2015 році і яка передбачає виконання Тегераном кроків, спрямованих на обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій.

Трамп звинуватив Іран у пособництві тероризму і прагненні продовжувати розробку ядерної зброї. Після виходу з угоди США розширили санкції проти Ірану.

Це рішення не було підтримане та викликало критику з боку інших підписантів угоди, включаючи ЄС, Німеччину, Францію та Велику Британію.

Як заявив заступник глави іранського МЗС Аббас Аракчі, після виходу США з ядерної угоди Іран має намір в ультимативній формі вимагати від європейських учасників гарантій збереження угоди. За його словами, у європейських країн є термін від 45 до 60 днів, щоб надати необхідні гарантії щодо захисту інтересів Ірану і компенсації збитків, завданих виходом США з угоди, а якщо європейські учасники угоди не нададуть у відведений строк необхідних гарантій, Іран повинен буде прийняти «вимушені рішення».

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.