Вчені з’ясували, що на супутнику Сатурна може бути життя, якому не потрібна вода

У пошуках позаземного життя вчені шукають на інших планетах ознаки води в рідкій формі. Однак Титан мє умови, в яких можуть розвинутися життєві форми, не пов'язані з водою, заявляють вчені з Корнельського університету (США).

7 Липня 2016 18:51Новини

Титан характеризується екстремальними умовами. На поверхні супутника існують річки і озера, але вони складаються з метану і етану, а атмосфера в основному складається з азоту. Тим не менше, дослідники з Корнельського університету вважають, що на Титані може існувати життя, хоч і в незвичній для нас формі, повідомляє nv.ua.

“Ми звикли до наших умов на Землі, – говорить хімік Мартін Рам. – Наш науковий досвід отриманий при кімнатній температурі в нашому навколишньому середовищі. Титан – зовсім інший звір”.

Припущення Рама і його колег про існування життя на Титані засноване на даних про наявність в атмосфері супутника молекул циановодню (HCN). Побудувавши комп’ютерну модель, вчені з’ясували, що в умовах, що спостерігаються на Титані, з HCN можуть формуватися полімери полііміни. Вони здатні поглинати сонячну енергію і можуть стати можливим каталізатором для зародження життя.

“Якщо подальші спостереження покажуть, що в місцях, подібних Титану, можлива пребіотична хімія, це буде прорив, – каже Рам. – Наша робота вказує на те, що на Титані існують передумови для процесів, здатних привести до появи різних форм життя, але це тільки перший крок”.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.