Вчені розгадали одну з таємниць легендарного майстра Страдіварі

Протягом сторіч фахівці намагалися повторити звучання скрипок італійських майстрів Страдіварі та Гварнері. Однак тепер команда вчених довела, що деревина цих скрипок піддавалася спеціальному хімічному впливу.

Вчені розгадали одну з таємниць легендарного майстра Страдіварі
5 Грудня 2016 20:25Новини

Дослідники з Техаського університету під керівництвом Дьєрдя Надьярі прийшли до висновку, що при виготовленні музичних інструментів могли бути використані хімічні методи видалення черв’яків і грибків з деревини, передає Радіо Свобода. Фахівці прийшли до таких висновків, аналізуючи склад деревини методами ядерного магнітного резонансу й інфрачервоної спектроскопії. Про це повідомляє Експрес.

Ґрунтуючись на ранніх дослідженнях, Надьяри думає, що деревину перед використанням кип’ятили в солоній воді. Як зазначають вчені, пори в деревині італійські майстри заповнювали водорозчинними рослинними полімерами. Лак і заповнювач вони зміцнювали дрібномеленими порошками певних мінералів. У результаті деревина ставала міцнішою, легшою і давала досконаліше звучання.

При подальших дослідженнях вчені сподіваються розшифрувати точний склад речовин, що використовувалися при обробці деревини скрипок. Можливо, у майбутньому це дозволить відтворити схожі інструменти і домогтися звучання стародавніх скрипок у сучасних умовах.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.