В Україні посилять захист рідкісних рослин і тварин

Згідно наказу Мінекології в Україні створять додаткові охоронні ділянки за межами заповідних зон.

В Україні посилять захист рідкісних рослин і тварин
3 Січня 2017 16:56Новини

Міністр Остап Семерак зобов’язав природно-заповідні установи взяти під додаткову охорону місця знаходження рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин. Про це повідомляється на сайті уряду, пише Главком.

Остап Семерак підписав наказ «Про додаткові заходи щодо збереження рідкісних та зникаючих видів тварин і рослин».

Цим документом міністр зобов’язав Карпатський біосферний заповідник та національні природні парки, які належать до сфери управління міністерства, створити за межами заповідних зон цих об’єктів природно-заповідного фонду, охоронні ділянки.

За словами Остапа Семерака, такі кроки надзвичайно необхідні для збереження місць зростання рослин та місць мешкання, розмноження, зимівлі рідкісних і зникаючих видів тварин, в тому числі птахів, які охороняються Червоною книгою України та низкою природоохоронних конвенцій.

Відповідно до наказу, до цієї роботи будуть залучені землекористувачі, земельні ділянки яких увійшли до складу біосферного заповідника та національних природних парків без вилучення. Варто відзначити, що створенню цього документа передувало проведення ряду консультацій з провідними екологічними експертами та громадськістю.

«Природні цінності світового значення, які мешкають в українських національних природних парках і заповідниках повинні бути збереження. Наступні покоління не повинні дізнаватися про окремі, на жаль, нині зникаючі видів рослин і тварин з книжок. Створення охоронних ділянок – це крок до збереження природних багатств за європейськими стандартами», –  зазначає міністр.

 Міністр також закликав представників лісових господарств, підпорядкованих Державному лісовому агентству України, які входять до складу національних парків без вилучення, підтримати цю ініціативу та вжити додаткових природоохоронних заходів.

 Нагадаємо, що збереження рідкісних і зникаючих видів тварин та рослин є зобов’язанням України перед Конвенцією про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі та практичним кроком щодо реалізації положень Директиви ЄС про збереження природного середовища існування, дикої флори та фауни і Директиви ЄС про захист диких птахів.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.