В ОБСЄ розпочали розслідування підриву автомобіля СММ на Донбасі

Організація чекає максимальної співпраці з усіма зацікавленими сторонами.

В ОБСЄ розпочали розслідування підриву автомобіля СММ на Донбасі
24 Квітня 2017 12:21Новини

Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) почала розслідування трагічного інциденту з підривом автомобіля Спеціальної моніторингової місії (СММ) та загибелі її співробітника на Донбасі, повідомив генеральний секретар організації Ламберто Заньєр у понеділок, 24 квітня. Про це пише Український тиждень.

«ОБСЄ почала розслідування інциденту і чекає максимальної співпраці з усіма зацікавленими сторонами», – сказав Заньєр.

Він наголосив, що за безпеку спостерігачів ОБСЄ несуть відповідальність «всі сторони», а також, що місія повинна мати повну підтримку, що всі мусять захищати спостерігачів від небезпеки.

Зазначається, що генеральний секретар організації шокований цим першим випадком загибелі члена СММ під час виконання службового завдання.

«Цей жахливий інцидент підтверджує дедалі небезпечніші умови, у яких спостерігачі СММ працюють щодня», – сказав він.

Повідомляється, що головуючий в ОБСЄ глава Міністерства закордонних справ Австрії Себастьян Курц зі свого боку також зауважив, що діяльність місії «занадто часто ускладнена погрозами, обмеженням доступу, шляхом дезінформації або знищення її технічних засобів» і назвав це «просто неприпустимим».

Курц закликав ретельно розслідувати деталі трагедії, а всіх, хто має вплив на місцях, – виконувати зобов’язання з гарантування безпеки СММ.

Нагадаємо, у неділю, 23 квітня під час патрулювання у районі окупованого села Пришиб Луганської області підірвався на міні автомобіль СММ ОБСЄ. Один працівник місії загинув, ще двоє отримали поранення. Українська сторона СЦКК заявила, що у зазначений час режим припинення вогню дотримувався як з української сторони, так із боку НЗФ ОРЛО. У міністерстві закордонних справ України заявили, що підрив автомобіля свідчить про наміри Росії «та її маріонеток» залякати спостерігачів ОБСЄ. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав ретельно розслідувати трагічний інцидент. Окрім того, на трагічну подію відреагували у штабі АТО та наголосили, що звинувачення керівників ОРДіЛО щодо диверсійних дій ЗСУ, внаслідок яких загинув представник СММ ОБСЄ, є безпідставними.

Як повідомлялося, загиблий на Донбасі внаслідок підриву автівки член патруля місії ОБСЄ був громадянином США.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.