Уряд Колумбії і повстанці досягли нової мирної угоди після провалу на референдумі

Колумбійський уряд і повстанське угрупування ФАРК («Революційні збройні сили Колумбії») оголосили новий мирний договір, через шість тижнів після того, як первісна угода була відхилена в ході всенародного голосування.

Уряд Колумбії і повстанці досягли нової мирної угоди після провалу на референдумі
13 Листопада 2016 20:22Новини

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на ВВС. Альваро Урібе, колишній президент країни брав участь у цьому раунді переговорів, спрямованих на завершення 52-річної громадянської війни. Первісна угода була визнана лівим крилом повстанців доволі прийнятною. Нову угоду має схвалити парламент, а не безпосередньо виборці.

«Ми досягли нової остаточної угоди про припинення збройного конфлікту, яка включає в себе зміни, уточнення та деякі нові доповнення від різних соціальних груп», – повідомили представники сторін в спільній заяві. Заява була зачитана дипломатами з Куби і Норвегії, країн-посередників, в кубинській столиці Гавані.

Попередня угода була відхилена 50,2% виборців в ході референдуму, проведеного 2 жовтня. Уряд Колумбії і повстанці організації «Революційні збройні сили Колумбії» (FARC) у червні підписали історичну угоду про припинення вогню, що може покласти край конфлікту, який триває вже більше 50 років. Збройний конфлікт між владою Колумбії і FARC почалася в 1966 році через бажання повстанців влаштувати революцію в республіці. За весь час його жертвами стали понад 200 тисяч осіб. Мирні переговори влади з угрупованням почалися в столиці Куби Гавані в 2012 році.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.