Українців попередили про сильні дощі з мокрим снігом

Також очiкується змiна гiдрологiчної ситуації з пiдйомами рiвнiв води.

Українців попередили про сильні дощі з мокрим снігом
12 Жовтня 2016 21:36Новини

В Україні очкується зміна погодних умов. Про це інформує ДСНС із посиланням на Укргідрометцентр, пише Український тиждень.

Згідно з прогнозами, протягом 12-13 жовтня хмарно з проясненнями. 12 жовтня у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, вдень і у Вінницькій, Миколаївській та Херсонській областях сильний дощ; в Одеській та Чернівецькій областях дуже сильний дощ, в Карпатах дуже сильний сніг; в Україні, крім північних областей, пориви вітру 15-20 м/с, в Одеській, Миколаївській, Херсонській та Запорізькій областях місцями 25 м/с.

«13 жовтня в Україні, крім крайньої півночі, дощі, вночі місцями сильні, у західних областях з мокрим снігом. Вітер південно-східний і східний, 7-12 м/с, в Україні, крім північних областей, пориви 15-20 м/с. Температура вночі 2-7° тепла, на півдні до 12°, 13 жовтня у західних та північних областях від 3° тепла до 2° морозу; вдень 7-12° тепла, на крайньому півдні країни до 17°, 13 жовтня у західних, північних та центральних областях 3-8° тепла», – йдеться у повідомленні.

Вранці та вдень 12 жовтня, згідно з текстом, на Азовському і в північних районах акваторії Чорного моря та в портах пориви вітру 25-27 м/с, висота хвиль 20-40 дм, на акваторії Азовського моря 15-20 дм.

У зв’язку з очiкуваними сильними опадами 12 – 13 жовтня очiкується змiна гiдрологiчної ситуації з пiдйомами рiвнiв води:

– на рiчках басейну Прута та Сiреті (Чернівецька, Івано-Франківська обл.) на 0,3-1,0 м;

– на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра (Львiвська, Iвано-Франкiвська обл.) на 0,5 – 1,5 м;

– на притоках Днiстра у Тернопiльській, Хмельницькій, Вiнницькій обл.) на 0,2-0,7 м;

При сильних дощах можливе формування значного мiсцевого та схилового стоку.

ДСНС України закликає громадян дотримуватися елементарних правил безпеки, особливо під час перебування на вулиці, не ходити попід розлогими деревами, а також триматися подалі від рекламних щитів та ліній електропередач, адже пориви вітру можуть спричинити їхнє пошкодження.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.