Україна засуджує останній запуск Північною Кореєю балістичної ракети

Україна вважає, що триваючі провокації з боку Пхеньяна вимагають більш рішучого та ефективного реагування.

Україна засуджує останній запуск Північною Кореєю балістичної ракети
23 Травня 2017 12:35Новини

Україна засуджує останній запуск Корейською Народно-Демократичною Республікою (КНДР) балістичної ракети середньої дальності, який грубо порушує відповідні резолюції Ради Безпеки ООН. «Попри санкції, запроваджені міжнародним співтовариством, керівництво КНДР вдається до подальших зухвалих агресивних дій», – йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України, переданій УНІАН.

Зазначається, що спрямовуючи залишки державних ресурсів на розвиток ядерної і ракетної програм, офіційний Пхеньян спричиняє подальше страждання власного народу, а регіон наражає на вкрай небезпечний виток дестабілізації з непередбачуваними наслідками. «Україна вважає, що триваючі провокації з боку Пхеньяна вимагають більш рішучого та ефективного реагування і підтримує застосування всіх необхідних важелів впливу для повернення КНДР до міжнародно-правового поля», – наголосили в МЗС.

21 травня КНДР здійснила запуск балістичної ракети середньої дальності. У Пхеньяні запуск визнали успішним. За ним спостерігав північнокорейський лідер Кім Чен Ин, який розпорядився почати серійне виробництво цієї ракети. Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй має намір у вівторок, 23 травня, провести зустріч, щоб обговорити останні ракетні випробування Північної Кореї. Останніми місяцями Пхеньян активізував ракетні випробування. Вашингтон не раз висловлював стурбованість з приводу проведення Пхеньяном ракетних і ядерних випробувань, що становить загрозу як для самих США, так і їх союзників у Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. У відповідь на можливу агресію з боку США Пхеньян погрожував ядерної атакою. Також у Північній Кореї погрожували потопити американський авіаносець «Карл Вінсон», який проводив спільні навчання з японськими ВМС.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.