Україна відповіла на заяви польського воєводи про «провокації» на заході за участі Порошенка

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяви люблінського воєводи Пшемислава Чарнека, який назвав «однією великою провокацією» вшанування у селі Сагринь загиблих українців, що відбулося за участі Президента України Петра Порошенка.

Україна відповіла на заяви польського воєводи про «провокації» на заході за участі Порошенка
11 Липня 2018 8:33Новини

Про це повідомляє ZIK з посиланням на прес-службу МЗС.

8 липня Президент України Петро Порошенко взяв участь у відкритті Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії крайової у 1944 році у селищі Сагринь. За офіційними даними, вдалося встановити прізвища 660 загиблих тоді українців.

Люблінський воєвода заявив про провокацію та сказав, що цей захід не стосується 8 липня, адже це було 10 березня.

«Як це співвідноситься з 8 липня? Цього ніхто не знає. Це була провокація до 75-ї річниці волинської трагедії», – заявив Чарнек.

Зазначимо, раніше сейм Польщі визнав масові вбивства польського мирного населення на Волині в 1943 – 1945 роках «геноцидом жителів Другої Речі Посполитої, вчиненим українськими націоналістами».

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.