У Варшаві презентували документальний фільм про російські злочини в Україні

У Польщі відбулася прем’єра фільму «Дружба в тіні Кремля. Завтра Україна», який розповідає про роботу польських і українських волонтерів.

У Варшаві презентували документальний фільм про російські злочини в Україні
1 Липня 2018 12:12Новини

Презентація проходила у варшавському кінотеатрі «Нове кіно Вісла» 29 червня ввечері за участю режисерів та героїв фільму, повідомляє Укрінформ.

Роботу волонтерів над доповіддю «Російські військові злочини в Україні в 2014 році» очолила депутат Сейму Малгожата Госєвська.

«Коли ми дізналися, що депутат Госєвська готує доповідь про російські злочини, вирішили підтримати цю роботу фільмом, який став би методом тиску, аби Європа не могла легко відкидати аргументи, що містяться у цій доповіді, а також спробою показати це широкій публіці», – пояснив один з режисерів стрічки Войцех Яхимяк.

Як нагадала Госєвська, Гаазький трибунал прийняв цю доповідь до розгляду. Оптимістичним, на її думку, є те, що трибунал вже розпочав розгляд однієї справи проти Росії у контексті війни у Грузії.

Фільм базується на свідченнях, записаних авторами фільму під час поїздок у 2017 році в зону АТО, та зустрічах із колишніми полоненими бойовиків на Донбасі. Герої фільму, зокрема активістка Ірина Довгань, протестантський пастор Олександр Хомченко та інші розповідають про те, як їх катували бойовики в 2014 році.

Стрічка стала другою у циклі «Дружба у тіні Кремля», знятому польськими документалістами. Перша має назву «Сьогодні Грузія» і розповідає про російсько-грузинську війну 2008 року.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.