У церкві у Львові знайшли унікальну фреску XVIII ст., про яку 70 років ніхто не знав

У церкві Блаженного Климентія Шептицького у Львові відкрили унікальну фреску XVIII століття – пізньобарокове зображення Пресвятої трійці у пастельних тонах.

У церкві у Львові знайшли унікальну фреску XVIII ст., про яку 70 років ніхто не знав
25 Листопада 2016 8:22Новини

У XVII столітті це був монастирський комплекс із костелом монахів-реформатів, які вирізнялись своєю аскетичністю, повідомляє ZIK.

За твердженням реставраторів, фреску намальовано у XVIII столітті, коли у цьому приміщенні заснували шпиталь сестер-милосердя.

У настінній композиції поєднані латинська та візантійська традиції. У такому ж стилі іконостас XVIII століття.

Замалювали фреску в радянський час, коли тут була тюрма. У 80-х роках комплекс передали школі міліції. Понад 70 років ніхто не знав, що у храмі зберігається цінна фреска. Її почали реставрувати торік і цими днями роботи завершили.

Відтепер фреска стала мистецькою та духовною окрасою храму Блаженного Климентія Шептицького, повідомляє «Радіо Свобода».

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.