У США допустили можливість ядерної катастрофи

Вчені Прінстонського університету (США) звинуватили Комісію з ядерного регулювання (одне з незалежних агентств уряду країни) в некоректному аналізі оцінки ймовірності виникнення великих аварій на національних атомних електростанціях (АЕС).

У США допустили можливість ядерної катастрофи
26 Травня 2017 20:04Новини

Про це повідомляє Vector з посиланням на Science News.

Експерти вважають, що комісія залишає без уваги ту обставину, що на більшості АЕС країни ядерне паливо розташовується в безпосередній близькості від ядерних відходів. Займання відпрацьованого матеріалу, згідно з оцінками вчених, може привести до викиду в навколишній простір радіоактивної матерії і призведе до катастрофічних наслідків.

Зроблені експертами оцінки припускають, що загоряння на одній АЕС може вивільнити в навколишній простір радіоактивний матеріал, достатній для ураження території, за площею в два рази перевершує розміри штату Нью-Джерсі. У цьому випадку повинні бути евакуйовані більше восьми мільйонів чоловік, економічний збиток від пожежі складе два трильйони доларів.

Збиток від аварії порівняємо з наслідками великого землетрусу або терористичної атаки. Катастрофи можна уникнути, якщо комісія по відношенню до АЕС застосує необхідні регулятивні заходи. Незалежного агентству уряду країни заважає це зробити, як вважають автори, тиск з боку представників ядерної промисловості.

У травні минулого року американські фізики також попереджали про небезпеку радіоактивного зараження через пожежі на АЕС. Оцінки, представлені вченими, показували, що масштаби можливого лиха перевищили б втрати Японії в результаті аварії на АЕС Фукусіма-1.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.