У Сімферополі розпочалося закрите судилище над кримськими татарами

У Сімферополі 20 липня у підконтрольному Росії Верховному суді Криму почалися попередні слухання у справі «26 лютого».

Кримські татари
20 Липня 2016 17:27Новини

Засідання проходить у закритому режимі, повідомляє перший заступник голови Меджлісу кримських татар Наріман Джелял, пише Експрес.

«Судова колегія ухвалила рішення проводити попереднє засідання у закритому режимі. До зали суду доставили обвинувачених Ахтема Чийгоза, Мустафу Дегерменджі, Алі Асанова. Також прибули обвинувачені Арсен Юнусов, Ескендер Емірвалієв, Ескендер Кантеміров», – повідомив Джелял. За його інформацією, у будівлі суду зібралося близько півсотні людей – родичі, друзі та колеги обвинувачених, громадські активісти. До зали допущені адвокати обвинувачених і постраждалі.

«Громадських захисників, дружин і матерів обвинувачених до процесу не допустили, пояснивши це тим, що процес почався заново і їхні повноваження громадських захисників необхідно затвердити знову», – написав Джелял у Фейсбуці. Про закрите засідання у цій справі 20 липня російському агентству ТАСС також повідомили в самому суді.

Після анексії Криму Росією на півострові почали судити кримськотатарських активістів, які брали участь у мітингу прихильників територіальної цілісності України, яким протистояли активісти партії «Русское единство», якою на той момент керував нинішній глава Криму Сергій Аксьонов. Правозахисний центр «Меморіал» у Росії визнав політв’язнями фігурантів «справи 26 лютого», які утримуються під вартою – Ахтема Чийгоза, Алі Асанова і Мустафу Дегерменджі. У лютому 2016 року у засіданні підконтрольного Росії Верховного суду Криму було вирішено відправити цю справу на дорозслідування.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості”.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.