У Польщі заявили про проблему довіри до України

Водночас Ціхоцький прокоментував марш з антипольськими гаслами у Львові.

У Польщі заявили про проблему довіри до України
5 Березня 2018 22:28Новини

Заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький заявив, що в польської влади існує проблема відсутності довіри до України. Про це він сказав в ефірі Українського тижня з посиланням на Польське радіо.

«Є проблема, коли слова української сторони абсолютно не відповідають дійсності, в результаті, існує проблема відсутності довіри до українського партнера», – заявив Ціхоцький.

Крім того, як зазнається, у Львові 4 березня праворадикальні активісти провели марш з гаслами проти Польщі через новий закону про заборону «бандеризму».

«Це можна описати символічно: Росія відрізає газ, і ми відразу ж збільшуємо наші поставки (Україні). А натомість маємо хід під прапорами Степана Бандери у Львові з гаслами «Львів – не для польських панів», – відреагував Ціхоцький.

Водночас він поскаржився на те, що в квітні 2015 року, в день візиту президента Польщі до Верховної Ради, Київ прийняв закони про героїзацію Української повстанської армії.

Також Ціхоцький, прокоментував заяву глави українського МЗС Павла Клімкіна щодо готовності взяти на себе відповідальність за відновлення відносин України та Польщі. Однак Клімкін тоді вказав, що не бачить аналогічної готовності Варшави.

«Я задаюся питанням: чому українська сторона двічі за останні півроку відхилила пропозицію про створення політичного комітету високого рівня, щоб розповісти про всі ці питання», – прокоментував Ціхоцький.

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам’яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.