У Польщі відновили хрест із пам’ятника УПА, який демонтували навесні

Хрест встановили й освятили на тому ж місці, де раніше стояв пам’ятник воїнам УПА.

У Польщі відновили хрест із пам’ятника УПА, який демонтували навесні
11 Липня 2017 12:29Новини

Біля Перемишля відновили металевий хрест із демонтованого пам’ятника воїнам УПА, але тепер він присвячений українцям, які в роки Другої світової рятували поляків від смерті. Про це повідомляє Главком з посиланням на Nowiny24.pl.

Під час демонтажу у квітні хрест зазнав незначних пошкоджень. Хрест встановили та освятили на тому ж місці, де раніше стояв пам’ятник воїнам УПА.

«Ми не хотіли, щоб цей хрест потрапив на металобрухт чи у якесь забуте місце. Ми вирішили, що встановимо його на цьому місці знову. В пам’ять про українців, які рятували поляків від смерті від рук УПА на Волині і у Східній Галичині у 1943-1945 роках», – сказав президент ультраправого Руху народового у Підкарпатському воєводстві Марек Кульпа.

Кульпа також є головою громадського комітету з демонтажу «бандерівських» пам’ятників у Польщі.

27 квітня цього року на кладовищі у селі Грушовичі поблизу Перемишля польські націоналісти демонтували пам’ятник воякам УПА, які загинули у боях в околицях Перемишля.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.