У Польщі хочуть засудити українців на два роки позбавлення волі за нацистське вітання у концтаборі Любліна

У Польщі відбувається повторний розгляд справи щодо двох українців, які навесні цього року під час відвідин колишнього концтабору Майданек демонстрували нацистські привітання перед пам’ятником та фотографувались.

У Польщі хочуть засудити українців на два роки позбавлення волі за нацистське вітання у концтаборі Любліна
4 Вересня 2016 18:33Новини

Про це передає УНН з посиланням на Dziennik Wschodni.

Зазначається, що обидва українці визнали свою провину і готові добровільно понести покарання. У зв’язку з цим слідчі направили до суду запит про винесення вироку без розгляду справи судом. Громадяни України були засуджені до 10 місяців позбавлення волі умовно з відстрочкою вироку на 3 роки. Крім того, їх оштрафували на 1,5 тисячі злотих і заборонили відвідувати Майданек.

При цьому прокуратура вирішила оскаржити вирок і направила до суду повторне звинувачення. Справу проти українців будуть розглядати в звичайному порядку, обом загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 2 років.

Нагадаємо, 19 та 21 річні громадяни України цього року під час відвідування території колишнього концтабору Майданек, де зараз діє музей, стали перед Пам’ятником боротьби і мучеництва і жестами зобразили нациське привітання для фотографії на пам’ять.

На їх дії відреагував охоронець, який передав відповідний запис з камер спостереження у поліцію. Українцям інкримінували публічну пропаганду фашизму і оскверненні Пам’ятника боротьби та мучеництва.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.