У Львові поблизу собору святого Юра облаштують зупинку громадського транспорту

ЛКП «Львівавтодор» розпочало роботи з проектування майбутньої зупинки для громадського транспорту біля скверу св. Юра.

У Львові поблизу собору святого Юра облаштують зупинку громадського транспорту
20 Липня 2016 15:12Новини

Як повідомив заступник директора установи Євген Калитич, будівництво проходитиме в рамках реконструкції площі. Очікується, що нова зупинка постане тут ще до осені, інформує прес-служба Львівської міськради. Про це повiдомив ZIK.

Ідею щодо облаштування зупинки подали під час останнього засідання міської комісії з безпеки дорожнього руху.

«Наразі ми лише подали дані для розробки проекту. Плануємо завершити його на початку наступного тижня. Саму ж зупинку маємо намір збудувати до вересня», – розповів Євген Калитич.

За його словами, територію під майбутню зупинку планують замостити римським каменем. Вартість матеріалів для її облаштування без скляного павільйону становитиме не більше як 20 тис. грн.

«Сам павільйон вартує ще близько 30 тис. грн, тож чи буде він тут – ми наразі не вирішили, зважаючи на вартість та можливу недоцільність у вказаному місці», – додає Калитич.

Нагадаємо, 15 травня у Львові розпочали реконструкцію площі св. Юра. Тут перекрили дорогу і зняли паркан між площею та сквером. Хоча перед цим головний архітектор Львова Юліан Чаплінський запевняв, що не підпише сумнівний проект реконструкції пл. Юра. 5 червня у сквері почали зрізати дерева. Це викликало обурення місцевих мешканців.

22 травня, у Львові архітектурно-містобудівна рада обговорила реконструкцію площі перед собором св. Юра. Зокрема, члени ради проголосували, що після реконструкції площі вул. Озаркевича має залишатися відкритою для руху транспорту. Також експерти погодилися, що діючу парковку автомобілів перед собором потрібно перенести в інше місце, щоб вона не псувала загальний вид на архітектурний комплекс.

Зазначимо, 26 травня, у Львові на засіданні архітектурно-містобудівної ради обговорили транспортні питання, пов’язані з реконструкцією скверу та пл. св. Юра. Відтак, група авторів проекту представила нову концепцію з урахуванням усіх зауважень. Члени містобудівної ради практично одноголосно підтримали транспортну концепцію.

Виконавчий комітет Львівської міської ради 8 червня прийняв рішення «Про видачу містобудівних умов та обмежень на відновлення та реконструкцію площі cвятого Юра».

Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський пояснив, що виконком уповноважив департамент містобудування управління архітектури Львівської міськради видати містобудівні умови на реконструкції пл. св. Юра і встановлення пам’ятника Шептицькому.

16 червня міський голова Львова Андрій Садовий наголосив, що важливо провести заміну мереж та перебрукування площі біля собору св. Юра. Також мер зазначив, що, за проектом, тут буде в 2,5 раза більше посаджено нових зелених насаджень, ніж передбачається зрізати під час реконструкції площі.

Виконавчий комітет Львівської міськради на засіданні 17 червня вирішив, що підрядну організацію для виконання робіт з реконструкції (відновлення) пл. св. Юра зі спорудженням пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому визначить Львівське комунальне підприємство «Львівавтодор», яке є замовником робіт.

29 липня у Львові відбулося урочисте відкриття пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому.

Проте, вже після відкриття пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому у Львові на ділянці від вул. Листопадового Чину до вул. Митрополита Андрея не проводять ніяких ремонтних робіт, хоча за проектом під стінами Національного університету «Львівська політехніка» повинні були прокладати дорогу. У «Львівавтодорі» заявили, що готові працювати, однак нічого не роблять поки міськрада не домовиться із активістами ГІ «Врятуй сквер св. Юра», що виступають проти перенесення дороги.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.