У Львові можуть закрити школи та садочки

Станом на вчора, 20 березня, третина сміттєвих контейнерів у місті є переповненими, і це – 413 майданчиків, 59 з яких розташовані поблизу закладів освіти та дошкілля, а сміття з них не вивозили майже упродовж місяця.

1879398
21 Березня 2017 12:33Новини

Про це заявила директор департаменту гуманітарної політики Львівської міськради Галина Слічна. «Можливості вивозити сміття ми не маємо, – говорить чиновник. – При плюсовій температурі побутові відходи розкладаються, що призводить до погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації у Львові».

Загалом мова йде про 29 шкіл та 30 дитсадків. Найгірша ситуація у Франківському районі (19 майданчиків), Шевченківському та Залізничному районах (по 13 майданчиків).

Тим часом міське управління Держпродспроживслужби ще 17 березня листом повідомило мера Львова Андрія Садового про загрозу поширення збудників небезпечних інфекційних захворювань на об’єкти довкілля та виникнення спалахів захворювань серед населення у зв’язку із ситуацією, що склалася у місті через невивезення непотребу. У Держпродспроживслужбі попереджають, що за сприятливих умов (ідеться про підвищення температури повітря понад плюс вісім градусів) у відходах розплоджуються збудники небезпечних захворювань (кишкових інфекцій, дизентерії, вірусного гепатиту А, туберкульозу, лептоспірозу та інших). Оскільки екологічна ситуація із нагромадженням ТПВ у мікрорайонах міста є основним чинником санітарного та епідемічного благополуччя населення, управління Держпродспоживслужби рекомендує провести позачергове миття і дезінфекцію всіх контейнерних майданчиків силами перевізників та районних адміністрацій.

Принагідно виникає запитання: як мити і дезінфікувати, якщо сміття не вивезене?

Сьогодні має відбутися чергове засідання міської комісії з надзвичайних ситуацій, на якому вкотре обговорюватимуть питання, що робити із проблемою вивезення сміття з міста.

А львівські синоптики прогнозують від вівторка, 21 березня, значне, до плюс п’ятнадцяти градусів, підвищення температури повітря.

Джерело: День

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.