У Криму висохло одне з найбільших водосховищ

У Криму пересохло Білогірське водосховище, яке забезпечувало півострів водою.

У Криму висохло одне з найбільших водосховищ
1 Жовтня 2016 17:10Новини

До кінця вересня верхів’я одного з найбільших водосховищ Криму повністю висохли. Залишилося лише русло річки Біюк-Карасу, в долині якої розміщується водосховище, повідомляє Gazeta.ua.

Посушливий серпень і вересень в Криму загострили проблему водопостачання півострова.

У Новомиколаївському водосховищі залишилося трохи більше 6 млн. кубометрів води. Це критичний показник, при якому використовувати воду з крана вже небезпечно через її каламутність.

Протягом 39 років Новомиколаївське водосховище заповнювалося водами Дніпра. У 2014 році після перекриття Північно-Кримського каналу з материкової України для заповнення водойми почали використовувати води кримської річки Біюк-Карасу. У 2015 році також стали додатково качати воду з артезіанських водозаборів на півночі Криму.

Підвищена потреба у прісній воді східного Криму призводить до зневоднення його «водних донорів» – Білогірського і Тайганського водосховищ.

Подібна ситуація з висиханням верхів’я Білогірського водосховища виникала і в минулому році, але набагато пізніше – у грудні.

Нагадаємо, Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.