У Казахстані поліція розігнала акцію опозиції, півсотні затриманих

У центрі Алмати пройшла акція антиурядового протесту, організована опозиційним політиком Мухтаром Аблязовим, близько п'ятдесяти демонстрантів було затримано поліцією.

У Казахстані поліція розігнала акцію опозиції, півсотні затриманих
10 Травня 2018 14:21Новини

Про це повідомляє Укрінформ з посланням на Reuters.

«У четвер казахська поліція затримала десятки осіб, які вийшли на демонстрацію у найбільшому місті Центральної Азії після того, як опонент президента Нурсултана Назарбаєва закликав своїх послідовників протестувати», – йдеться в повідомленні.

Більше сотні осіб брали участь в акції протесту в центрі міста Алмати. У руках деяких демонстрантів можна було бачити плакати з написами «Свободу політичним в’язням» і «Припиніть тортури».

Поліція швидко розігнала натовп, затримавши не менш як 50 осіб.

Варто зазначити, що акції протестів у Казахстані є рідкісним явищем, всі масові зібрання мають бути заздалегідь схвалені урядом країни.

Сьогоднішній мітинг був організований Мухтаром Аблязовим, який був банкіром і жорстким критиком Назарбаєва. Заочно засуджений за шахрайство, Аблязов живе у Франції і використовує соціальні мережі для пошуку прибічників у Казахстані. У березні казахський суд ухвалив рішення, що політичний рух «Демократичний вибір Казахстану» є екстремістським, з чого витікає, що його прибічники можуть зіткнутися з кримінальним переслідуванням.

Фото: RFE/RL

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.