У Харкові чоловік захворів на ботулізм через в’ялену рибу

24-річний харків'янин вживав рибу, яку купив у магазині.

У Харкові чоловік захворів на ботулізм через в’ялену рибу
13 Серпня 2017 18:43Новини

Попередній діагноз «ботулізм» поставлено 24-річному харків’янинові, доставленому в Харківську обласну клінічну інфекційну лікарню. Про це Укрінформу розповіла прес-офіцер відділу комунікацій поліцейського главку в Харківській області Олександра Алексєєва.

«Інформація про те, що сталося надійшла вранці в Новобаварський відділ поліції з Головного управління держслужби України в Харківській області з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. Напередодні у відділення інтенсивної терапії обласної лікарні доставлено 24-річного харків’янина зі скаргами на температуру, загальну слабкість, сухість у роті і відчуття нестачі повітря», — зазначила Алексєєва.

За її словами, виникнення симптомів хворий пов’язує із вживанням в’яленої риби, яку він купив у магазині: «Обстеження і лікування триває відповідно до попереднього діагнозу «ботулізм». Рибу харків’янин придбав у магазині «Теплі моря», що на вулиці Маршала Конєва у Харкові.

Раніше, 21 липня у Харківську інфекційну лікарню доставлено 22-річну дівчину, яка отруїлася в’яленою рибою — таранею, купленою у Харкові, в магазині на вулиці Клочковській. Діагноз — «ботулізм». Стан дівчини важкий, її підключили до апарату штучної вентиляції легенів. 23 липня пацієнтці ввели сироватку, оперативно доставлену з Києва: стан хворої стабілізували. Відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням і масовим отруєнням) КК України. Магазин закрили на час огляду, але згодом він відкрився.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.