У Грибовичі свідомо не допускали інвесторів, – журналіст

«Андрій Садовий зрозумів, що сміттєзвалище – це великий і прибутковий бізнес».

30804
10 Червня 2016 19:14Новини

Особиста відповідальність мера Львова Андрія Садового щодо трагедії у Грибовичах полягає у тому, що він не допустив туди жодного інвестора для побудови сміттєпереробного заводу. Адже якби до полігону був допущений інвестор, то це б не дозволило заробляти на смітті дуже великі гроші.

Таку думку висловив журналіст Микола Савельєв під час політичного ток-шоу «Прямим текстом» (щочетверга о 22:35) на телеканалі ZIK.

«Особисто мені відомо про домовленості з двома фірмами – з Норвегії та Італії. Ці фірми й зараз успішно працюють на європейському ринку. Але до України вони так і не потрапили. Також багато питань було щодо української фірми «Гавса», яка мала б займатися дегазацією, тобто викачувати газ-метан зі сміттєзвалища. Проте, не зважаючи на те, що фірма виграла конкурс, заступник мера скасував ці результати», – розповів Микола Савельєв.

Саме метан, додають експерти, призвів до пожежі на полігоні. Натомість загасити його навіть шквальною водою з літаків практично неможливо.

«Поклади метану на сміттєзвалищі є просто катастрофічними. Експерти нараховують приблизно 700 мільйонів кубометрів газу. Це величезні запаси, які виникли через те, що дегазацію сміттєзвалища майже не проводили», – зауважив журналіст.

Відтак, очевидно, що не допускати інвесторів до цінних запасів біогазу є дуже вигідним кроком.

«Андрій Садовий зрозумів, що сміттєзвалище – це великий і прибутковий бізнес. Передовсім, це нелегальне сортування сміття, видатки перевізникам, які перевозять відходи, і, звісно ж, метан. Якщо газ потрапляє в атмосферу, то руйнує озоновий шар. Відтак, переробка біогазу передбачена Кіотським протоколом, який підписала і Україна. Проте за минулий рік у державі залишилися невикористаними 500 мільйонів євро, призначених на утилізацію цього біопалива», – підкреслив Микола Савельєв.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.