У Гройсмана пропонують продавати не землю, а право її орендувати

Кутовий переконаний, що це сформує ціну на українські гектари і зруйнує міфи про «Вашу землю заберуть за безцінь».

У Гройсмана пропонують продавати не землю, а право її орендувати
10 Вересня 2016 19:08Новини
В Україні, попри вимоги МВФ, не дозволять продаж землі. Однак, може з’явитися пропозиція купити право її орендувати на певний період. Про це в статті для DT.UA пише міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий.
«На моє переконання, це сформує ціну на українські гектари і зруйнує міфи про «Вашу землю заберуть за безцінь». Нашим законом ми показуємо, що якщо є обіг прав оренди і він сьогодні коштує 1000 або 2000 дол. за гектар, то вже коню зрозуміло, що право власності дешевше коштувати не буде. Якщо ми запустимо цей ринок, то говоримо, що договір на 25 років в Черкаській області котирується по такій ціні, а договір на 45 років котирується дорожче», – переконаний міністр.
Міністр запевняє, що йому вдалося переконати МВФ у правильності такого рішення, хоча фонд наполягав на дозволі прямого продажу землі в Україні.
Нагадаємо, що під час звернення до парламенту президент Петро Порошенко закликав Раду дозволити продаж сільськогосподарських земель. Президент наполягає на тому, що необхідно зняти мораторій на продаж землі.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.