Такі схожі на людей: шимпанзе здатні накопичувати культурні досягнення, – вчені

Шотландські вчені експериментально довели, що шимпанзе здатні до культурного прогресу.

Такі схожі на людей: шимпанзе здатні накопичувати культурні досягнення, – вчені
3 Червня 2017 8:23Новини

Висновки дослідників опубліковані в журналі Evolution and Human Behavior, повідомляє Вголос.

У дослідженні вчені встановили за огорожею вольєра, де утримувалися тварини, контейнери з соком, до якого мавпи могли дотягнутися за допомогою довгої трубочки. Крім соломинок, їм давалися трубки різної довжини та діаметру – ними теж можна було дотягнутися до соку, хоча і не так легко. Поступово найбільш прості у використанні інструменти у тварин забирали, і мавпи були змушені освоювати все більш складні способи поласувати соком.

Наприклад, найскладніший інструмент потрібно попередньо розгвинтити, зняти з нього кріплення і розкласти в довжину. Шимпанзе, вперше зіткнувшись з таким пристроєм, не змоглт з нимі впоратися. Однак в одній із дослідних груп тварин вчені самі навчили одну з мавп користування складним розкладним інструментом. Інші члени групи, наслідуючи її дій, теж навчилися давати собі раду з незручною трубочкою.

Більше того, дослідники помітили, що шимпанзе знаходили вирішення більш складної задачі, використовуючи знання, які були накопичені до них. Одна тварина в групі знаходила спосіб розгвинтити трубку, друга – зняти з неї кріплення, третя – розкласти: досягнення накопичувалися, приводячи до нових досягнень.

Учені підкреслюють, що кумулятивний прогрес розвивався тільки у разі екологічних змін, які в цьому випадку були викликані штучним шляхом.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.