Священник із гранатометами ризикує втратити сан і сісти на сім років

У церковному керівництві вже оголосили про готовність заборонити панотця у служінні.

Священник із гранатометами ризикує втратити сан і сісти на сім років
3 Серпня 2016 16:48Новини

У церкві шоковані затриманням священика на КПП у зоні АТО. Напередодні в греко-католицького капелана Івана Гопка, котрий повертався на Буковину з-під Маріуполя, правоохоронці виявили п’ять гранат і два гранатомети, йдеться в сюжеті ТСН.

Священик не заперечував, що боєприпаси належать йому. Пояснив їх наявність бажанням мати сувеніри з АТО та наміром глушити рибу на водоймах. Панотця затримали, зброю вилучили. Парафіяни у рідному селі Сторожинці новиною шоковані. Люди переконані, що їхній настоятель не міг узяти до рук зброї. Вони підозрюють, що його підставили. «Донецька поліція – у нас недовіра до того. Скільки було випадків, що хлопців-фронтовиків отой поліцай за один якийсь патрон забутий у наплічнику робив стільки проблем», – каже мешканець Сторожинця Андрій Кухарук. Під брамою недобудованого храму відбулися імпровізовані збори вірян. Люди кажуть, що священик їздив до АТО протягом двох років. «Половина церкви догори була заставлена ящиками – одяг, продукти», – каже мешканка Сторожинця Марія Цібій. І натякають, що державницька позиція церкви не подобалася сусідній громаді Московського патріархату.

Тим часом на сайті Української греко-католицької церкви вже з’явилася офіційна заява, у якій засуджуються дії священика та міститься обіцянка усунути його від служіння у разі доведення провини. Щоправда, представник Буковинської єпархії від коментарів на камеру поки що утримався, посилаючись на нестачу інформації щодо інциденту. «Цей священик з перших часів на двох Майданах, його головна зброя – це хрест. Він досвідчений священик. Треба день-два, щоб приїхати, розібратися», – каже вікарій Буковинської єпархії УКГЦ Валерій Серотюк. За інформацією донецької поліції, запобіжний захід визначатиме суд міста Мангош у середу. Щоправда, у самому суді зазначили, що документи щодо затриманого священика до них ще не надходили. У разі доведення провини, церковнику загрожує до семи років позбавлення волі.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.