Суд у Харкові посадив чоловіка, який контрабандно завозив в Україну зброю з Австрії

Харківський суд визначив підозрюваному контрабандисту зброї міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 8 вересня.

Суд у Харкові посадив чоловіка, який контрабандно завозив в Україну зброю з Австрії
28 Липня 2017 8:09Новини

Про це йдеться в ухвалі Київського райсуду Харкова від 14 липня, повідомляє Zrada.

Суд розглянув клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підприємця, якого обвинувачують за ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу (контрабанда).

Слідчий зазначив, що СБУ розслідує факт контрабанди вогнепальної зброї австрійського виробництва з країн Західної Європи через митний кордон України для її подальшого збуту на території України. Зокрема, за версією правоохоронців, підозрюваний налагодив стійкий канал ввезення на територію України зі Словацької Республіки пістолетів марки «Glock», виготовлених в Австрії, для їх подальшого збуту під виглядом пістолетів під патрон Флобера калібру 4 мм.

Чоловік закуповував пістолети в спеціалізованому магазині на території Австрії. Переробка вогнепальної зброї у пістолети під патрон Флобера калібру 4 мм здійснювалася спеціалізованою установою в Словацькій Республіці, яка після здійснення переробки видає відповідні сертифікати, що мають юридичну силу виключно на території Словаччини.

Водночас, перероблені пістолети не відповідають українським стандартам зброї під патрон Флобера. Зокрема, пістолет перетворюється на бойовий, придатний для стрільби патронами «Парабеллум» 9 на 19 мм, якщо зі ствола видалити вставлен у Словаччині трубку меншого діаметра.

Крім того, ствол перероблених пістолетів легко відокремлюється від пістолета й без застосування будь-яких інструментів може бути замінений при неповному розбиранні пістолета на аналогічний за розміром бойовий нарізний та придатний для здійснення пострілу бойовим патроном.

По Україні пістолети пересилалися «Новою поштою». Зберігалася зброя в орендованому приміщенні в м. Києві з метою збуту мешканцям України без передбаченого законом дозволу в середньому по 1500 дол. за одну одиницю. Продаж відбувався через Інтернет.

Суд задовольнив клопотання слідчого та застосував стосовно підозрюваного міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 8 вересня 2017 року, визначивши заставу в розмірі 128 тис. грн.

Нагадуємо, у Харкові затримали солдата Нацгвардії, який на Трійцю не повернувся з відпустки.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.