За що і скільки доведеться платити у 2017 році?

Зі змінами у законодавстві 2017 року прийшли і суттєві зміни податкових зобов’язань громадян.

За що і скільки доведеться платити у 2017 році?
15 Січня 2017 16:34Новини

Так, нагадаємо, що суттєвих змін зазнав закон, згідно якого громадяни України та іноземці, які мають у власності нерухомість в Україні мають сплатити ставку податку, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати. Розмір же встановлюється за рішенням місцевим органів влади, повідомляє Вечірній Київ.

Також у нововведенні є певні поправки, приміром для деяких об’єктів зменшено базу оподаткування: на квартири, площа яких не перевищує 60 кв.м, будинків – не більше 120 кв.м, а також для усіх типів житлової нерухомості та окремих їхніх частин – 180 кв.м.

Ставка податку на землю також зазнала певних вартісних змін. Податок має становити не більше 3% від нормативної грошової оцінки, до того ж розмір встановлюється на розсуд місцевої влади. Попри це, сплата за землю загального користування та сільських угідь – не більше 1%.
Додатково, у Законі визначено групи осіб, з яких знімається відповідне зобов’язання.

Та левову частину у  наповненні бюджету все ж відіграють податки на наші доходи, що у більшості випадків становлять 18%. Не варто забувати 5% збір при продажі нерухомого та рухомого майна.

Проте, варто зазначити, що сам процес сплати необхідних зборів та внесків суттєво спростили, що зробило саму процедуру фактично не відчутною для громадян. У деяких ситуаціях держава сама робить це за платника.

Система оподаткування стала прозорішою, і можливість зробити помилку при визначенні необхідних розрахунків фактично зводиться до нульової позначки, попередньо не зайвим буде переглянути нові введення у Податковому кодексі України.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.