Україна вперше закупить 700 тис. тонн вугілля в США

ПАТ «Центренерго» домовилася з XCoal Energy про постачання 700 тис. тонн антрациту у вересні 2017 року.

Україна вперше закупить 700 тис. тонн вугілля в США
1 Серпня 2017 20:15Новини

Українська енергетична компанія ПАТ «Центренерго», контрольний пакет акцій якої належить державі, вперше закупить 700 тис. тонн енергетичного вугілля в американської компанії XСoal Energy & Resources. За заявою глави «Центренерго» Олега Коземка, обсяг поставок цілком покриє потреби України під час зимового опалювального сезону, пише «Інтерфакс-Україна».

Як зазначається, у понеділок, 31 липня, був підписаний перший контракт на поставку 700 тис. тонн енергетичного вугілля в Україну з Пенсільванії. Контракт підготували згідно з домовленостями між президентами України і США. «Сьогодні історична подія. Ми уклали контракт і очікуємо близько 700 тис. тонн до кінця року», – сказав Олег Козенко на брифінгу в посольстві США в Україні в Києві.

Першу партію американського антрациту об’ємом 85 тис. тонн буде поставлено на початку вересня, друга – обсягом 125 тис. тонн – прибуде наприкінці вересня. Вартість тонни першої партії енергетичного вугілля складе $113, тоді як вартість донбаського вугілля становила $70, російського – близько $85.

За словами О.Коземка, у 2018 році обсяги поставок американського антрациту можуть становити до 2 млн тонн.

Нагадаємо, сьогодні приватні енергетичні компанії України імпортують енергетичне вугілля з Південно-Африканської Республіки за ціною $97 за тонну. Поставка вугілля на Україну з США дозволить Україні частково компенсувати втрату вугілля з Донбасу. Припинення поставок зі східних регіонів в результаті енергетичної блокади, що діє з середини лютого, призвела до введення надзвичайної енергетичної ситуації.

Раніше повідомлялося, що Україна домовляється про постачання вугілля з найбільшою видобувною компанією США.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.