У центрі Львова відкрили автентичне підземелля

Днями під храмом Преображенської церкви, що знаходиться у самому центрі Львова на вул. Краківській, 21, відкрили для вільного доступу автентичне підземелля. Вхід у нього знаходить з правого боку храму, по вул. Лесі Українки. Зараз у ньому експонується виставка про митрополита Андрея Шептицького.

У центрі Львова відкрили автентичне підземелля
4 Травня 2017 12:41Новини

Про це повідомляє кореспондент ERVE.UA з посиланням на газету «День».

«Відновлення підземелля – це праця наших парафіян. Ремонтно-реставраційні роботи храму розпочалися у 2004 році. Тоді підвал використовували як підсобне приміщення. Спільними зусиллями це місце розчистили, пристосували для відвідувачів, збудувати окремий вхід із вулиці Лесі Українки, якого раніше не було. Освоювати підземелля ми розпочали трохи більше, аніж рік тому. У двох кімнатах облаштували Сімейний центр, де проводимо зустрічі зі спільнотою молодих сімей при храмі», – розповідає парох храму Преображення ГНІХ отець Ярослав Чухній.

Коли розчищали підземелля, то знайшли залишки людських кісток. Швидше за все, це були монахи, яких поховали тут. Частину останків перепоховали, а частину залишили спочивати тут.

За словами отця Ярослава Чухнія, сучасна будівля церкви з`явилася на залишках костелу Пресвятої Трійці, який на початку ХVIII століття збудували тринітарійці біля Краківської брами. Саме тоді й створили це підземелля, яке пройшло через століття, пережило війни, пожежі, бачило представників різних влад, а в підсумку стало належати українській греко-католицькій громаді.

Основні роботи із відновлення підземелля вирішені. Тепер вирішують, як краще його використовувати. Церква готова вислухати пропозиції від львів`ян. Уже висувалася пропозиція проводити у підземеллі тематичні лекції чи зустрічі, наприклад, дослідникам середньовіччя.

Всього у центрі Львова є три автентичні підземелля: у Домініканському соборі, у церкві святих апостолів Петра і Павла і у храмі Преображення.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.