У Кремлі не змогли назвати умов звільнення Сенцова

У Кремлі не змогли уточнити умови, які повинні «дозріти» для звільнення незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова.

У Кремлі не змогли назвати умов звільнення Сенцова
7 Грудня 2016 14:11Новини

Про це повідомляє УНІАН.

Зокрема, на прохання інформагентства уточнити, які умови повинні «дозріти» для звільнення Сенцова, про що раніше говорив президент РФ Путін, його прес-секретар Пєсков сказав, що нічого до слів Володимира Путіна додати не може.

 «Не міг би (уточнити умови – УНІАН). Йдеться про судове рішення, на що вказував президент, конкретику ніяку президент не наводив. Більше сказати і розкрити не можу. Президент досить точно виклав свою точку зору», – зазначив Пєсков.

2 грудня на спільному засіданні Ради з культури і мистецтва та Ради з російської мови російський режисер Олександр Сокуров закликав Путіна звільнити Сенцова. У відповідь Путін заявив, що для звільнення українського режисера повинні «дозріти певні умови»

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року  Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав українського кінорежисера Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заяляє, що Росія і Україна продовжують переговори щодо обміну різних кандидатур. Він висловив сподівання, що «спільна робота» ведеться також із повернення в Україну засудженого у Росії Олега Сенцова. За його словами, остаточні рішення з російського боку буде приймати Володимир Путін.

У жовтні 2016 року заступник міністра юстиції України Сергій Пєтухов повідомив, що міністерство юстиції РФ заявляє про неможливість передати Україні засудженого до 20 років тюрми українського режисера Олега Сенцова. Водночас сестра політв’язня Кремля Олега Сенцова Наталія Каплан, яка зараз проживає в Києві, підтвердила, що її брат має тільки український паспорт. За її словами, довідку про начебто «російське громадянство» українського режисера видав слідчий ФСБ Росії.

Міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що ініціюватиме розширення персональних санкцій проти чиновників Росії, якщо засуджені українці Олег Сенцов і Олександр Кольченко не будуть повернені Україні.

К листопаді стало відомо, що американський актор, кінорежисер, музикант, сценарист і продюсер Джонні Депп взяв участь у кампанії правозахисників з Voice Project та підтримав свого колегу Олега Сенцова.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.