Telegram подав скаргу в ЄСПЛ через штраф за відмову передати дані ФСБ

Компанія Telegram направила скаргу в Європейський суд з прав людини через штраф у 800 тисяч рублів.

Telegram подав скаргу в ЄСПЛ через штраф за відмову передати дані ФСБ
22 Березня 2018 20:48Новини

Про це повідомив адвокат компанії Павло Чіков, передає Українська правда з посиланням на ТАСС.

«Скарга спрямована в ЄСПЛ. У ній говориться, що залучення компанії до адміністративної відповідальності порушує право вільно поширювати інформацію без втручання влади і незалежно від державних кордонів, гарантоване ст. 10 Конвенції про захист прав людини», – сказав адвокат.

Скарга стосується рішення про штраф, яке ухвалив Міщанський суд Москви за відмову надати ФСБ ключі шифрування.

Як відомо, Роскомнадзор погрожує заблокувати Telegram, якщо месенджер не надасть ключі для декодування повідомлень користувачів.

В 2016 році до російського закону «Про протидію тероризму» були внесені зміни, які передбачали зобов’язати “організаторів поширення інформації» в Інтернеті надавати ключі для декодування повідомлень користувачів.

В червні 2017 року голова Роскомнадзору Олександр Жаров пригрозив заблокувати Telegram за неподання відомостей про компанію для включення їх до реєстру організаторів поширення інформації.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.