Стало відомо, чому Росія закриває Азовське море для українців

Росія хоче змусити Україну розірвати «Договір про дружбу» та загнати її в транспортний «зашморг».

Стало відомо, чому Росія закриває Азовське море для українців
4 Липня 2018 20:15Новини

Таку думку висловив політолог, директор Агентства розвитку Приазов’я Костянтин Батозський, передають Крим.Реалії.

«Хочуть створити в акваторії Азовського моря ситуацію, яка змусить Україну поставити питання про перегляд чинного великого договору про дружбу з Росією. Якщо Україна в односторонньому порядку вийде з договору, то Росія розглядатиме це як відмову від визнання кордонів. Тобто як відмову від боротьби як за Крим, так і за окуповані території. У цьому випадку Москва виходитиме з того, що до нового державного кордону повинен входити Крим. А оскільки Україна ніколи на це не погодиться, Росія буде і далі вважати Азовське море внутрішніми водами. Що дозволить їй виправдовувати безконтрольне нарощування сил на Азові міркуваннями безпеки і невизначеності.

Друга мета Росії – створення навколо українського Приазов’я «логістичної зашморгу» шляхом умисного, на межі закону, обмеження свободи судноплавства. Таким чином він завдає прямих збитків маріупольським металургійним комбінатам, адже нарощувати їм логістику через існуючу залізничну мережу на сьогоднішній день неможливо», – сказав Батозський.

У ніч з 2 на 3 липня на південь від Бердянська прикордонний корабель РФ затримав два вантажних судна.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.