США не вимагатимуть від України проведення виборів на Донбасі до повного припинення вогню – посол

Вашингтон і надалі обіцяє підтримуватимути український уряд до тих пір, поки він своєю роботою буде доводити ефективність реформ.

127
8 Липня 2016 19:55Новини

США не будуть вимагати від української влади проведення виборів на території окремих районів Донецької та Луганської областей до повного припинення вогню, інформує Український тиждень. Про це повідомив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт в інтерв’ю, опублікованому в журналі «Новое время».

«Краще, що зараз може зробити Україна, – це виконувати свою частину Мінських угод, показуючи, що не вона є перешкодою їхньому виконанню. Ніхто у Вашингтоні не буде вимагати від України проводити вибори на окупованих територіях, поки на лінії розмежування вмирають українські солдати. Це дуже чіткий сигнал: спочатку – повне припинення вогню, тільки потім – вибори», – сказав Пайєтт.

За його словами, найбільш важливою частиною Мінських угод є реалізація принципу про те, що «Міжнародно визнані кордони України мають бути відновлені. І оскільки Росія – сторона конфлікту, російська техніка і солдати також повинні покинути територію України І основні зусилля дипломатів спрямовані на те, щоб виконати ці зрозумілі умови. Але повторюся – це хороші умови для України, і тут важливо розуміти, що це не формат, де кожна зі сторін вибирає для виконання лише ту частину угод, яка їй зручна. Виконати доведеться все, в цьому і полягає сенс угод. Росія йде, ви замикаєте контур кордону і починаєте відбудову своєї держави», – зазначив посол.

Він також зазначив, що США і надалі підтримуватимуть український уряд до тих пір, поки він своєю роботою буде доводити ефективність реформ.

Відповідаючи на питання про те, що найскладніше було пояснити в Вашингтоні про Україну та українців, посол відповів: «Найчастіше мені доводиться пояснювати в Вашингтоні, чому реформи в Україні йдуть не так швидко, як всім хотілося б. А також, чому олігархи залишаються при владі, чому, незважаючи на сильне бажання українців перемогти корупцію, вона все ще існує».

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявив, що серед умов проведення виборів на Донбасі – виведення окупаційних військ та відновлення українського контролю на кордоні з Росією.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.