РФ може направити в Балтійське море малі ракетні кораблі – Atlantic Council

Два російських військових корабля, озброєних крилатими ракетами дальнього радіусу дії «Калібр», здатними нести ядерний заряд, ймовірно, направляються в Балтійське море - незважаючи на офіційні заяви РФ про зворотне.

РФ може направити в Балтійське море малі ракетні кораблі - Atlantic Council
25 Жовтня 2016 8:27Новини

Про це йдеться у статті американського аналітичного центру Atlantic Council, повідомляє Європейська правда.

Йдеться про два малі ракетні кораблі «Зелений Дол» та «Сєрпухов». Вони є одніми з новітніх суден російського флоту і надійшли на озброєння Чорноморського флоту РФ лише в кінці минулого року.

19 серпня, під час перебування в східному Середземномор’ї, вони вперше здійснили запуск трьох крилатих ракет по цілях в Сирії.

«Ракети «Калібр» можуть нести звичайні або ядерні боєголовки, а їхня максимальна дальність ураження по наземних цілях складає 2600 км. Це робить їх набагато більш небезпечними, ніж розміщені на суші ракетні комплекси «Іскандер»  (дальність 500 км), чиє недавнє розгортання в Калінінградській спровокувало напруженість у відносинах з країнами Балтії та НАТО», – йдеться у статті.

На початку жовтня було оголошено, що кораблі знову прибудуть в Середземне море і приєднаються до постійної оперативної групи, яку очолює авіаносний крейсер «Адмірал Кузнєцов».

5 жовтня обидва кораблі були сфотографовані під час проходження протоки Босфор. Очікувалося, що вони підуть на південь до сирійського узбережжя, про це повідомляли і кремлівські ЗМІ.

9 жовтня два судна зупинилися біля берега Мальти, а кілька інтернет-сайтів, що спеціалізується на військовій тематиці, повідомили, що кораблі здійснюють перехід на базу Балтійського флоту.

У середині жовтня кораблі зайшли в іспанський порт Сеута. Через два дні міністерство оборони Великої Британії повідомило про те, що два російських військових корабля рухаються з Португалії в бік Сполученого Королівства.

23 жовтня командувач флоту Нідерландів генерал Роб Веркерк опублікував у Twitter зображення двох російських військових кораблів з підписом «Тиск на Північному морі. Проходження (S-N)  двох (нових) російських корветів ВМС класу «Свіяжск» повз голландську виключну економічну зону. Фотографій з NH-90 (вертоліт)».

Номери на бортах кораблів не залишають жодних сумнівів, що це були «Зелений дол» і «Сєрпухов».

«Твердження, що корвети залишаться в Середземному морі або будуть супроводжувати «Адмірала Кузнєцова», неправда. Навпаки, їх шлях від Середземного моря в напрямку Північного моря збігається з версією, що їх кінцевий пункт – Балтійське море. Українська розвідка, різні блоги та ЗМІ вказують на це. Дуже ймовірно, що кораблі прямують у Балтійське море», – пише Atlantic Council.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.