Президент пропонує видавати мешканцям окупованого Криму і ОРДЛО закордонні паспорти старого зразка

Він зазначив, що таку пропозицію потрібно внести на розгляд Кабміну.

Президент пропонує видавати мешканцям окупованого Криму і ОРДЛО закордонні паспорти старого зразка
25 Травня 2017 12:24Новини

Президент України Петро Порошенко доручив внести на розгляд уряду питання щодо видачі громадянам на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму паспортів старого зразка. Як передає кореспондент УНІАН, про це глава держави сказав під час наради в Луцьку щодо підготовки прикордонних пунктів до безвізового режиму з Євросоюзом.

«Якщо виникають проблеми об’єктивно з видачею паспортів тим, хто є на окупованій території (Донбасу) або в Криму, треба проаналізувати нашу нормативну базу і без паспортів їх залишати не можна. Якщо у нас немає підстав видавати їм біометричні паспорти, терміново, за погодженням СБУ з МЗС, – внести на розгляд Кабінету міністрів позицію, що для цих громадян ми можемо видавати паспорти старого зразка», – зазначив Порошенко. Президент наголосив на необхідності вирішення цього питання.

Щодо кримчан і інших жителів окупованих територій немає яких-небудь обмежень при отриманні біометричних паспортів. Про це повідомила координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, коментуючи заяву президента України Петра Порошенка, який напередодні відзначив, що жителі окупованих територій зможуть користуватися безвизом, «коли Крим і Донбас повернуть». Вона заявила, що для отримання біометричного паспорта необхідно подати список документів, який включає в себе: заяву, ІПН, документи про оплату адміністративного збору, закордонний паспорт та паспорт громадянина України, причому немає обмежень у зв’язку з тим, де внутрішній паспорт був виданий.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.