Польща погрожує зірвати самміт ЄС через переобрання Туска

Польща, яка намагається заблокувати переобрання Дональда Туска президентом Європейської ради, погрожує зірвати четверговий саміт ЄС.

Польща погрожує зірвати самміт ЄС через переобрання Туска
9 Березня 2017 15:42Новини

Міністр закордонних справ країни Вітольд Ващиковський заявив, що Польща «зробить усе”, аби не допустити голосування з цього питання.

Правляча партія «Право і справедливість» давно була проти Дональда Туска, який є одним із керівників польської партії «Громадянська платформа».

За словами кореспондентів, така ворожість серед представників однієї країни – досить незвичне явище для політики ЄС.

Втім, як очікують, пан Туск отримає достатню підтримку, щоб зберегти свою посаду.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримала новий 30-місячний термін для пана Туска, заявивши, що його переобрання буде «ознакою стабільності».

Як президент Європейської ради він відіграватиме важливу роль у переговорах про вихід Британії з ЄС.

Зустріч лідерів ЄС в Брюсселі, яка відбудеться у четвер, стане останньою, на якій буде присутня британський прем’єр-міністр Тереза Мей до офіційного початку «брекзиту».

Що робить Польща?

Влада Польщі відчайдушно намагається запобігти переобранню Туска президентом Європейської Ради на другий термін.

Натомість польський уряд запропонував свого кандидата – маловідомого польського євродепутата Яцека Саріуша-Вольського.

В інтерв’ю польському телебаченню, міністр закордонних справ Ващиковський заявив, що його країна може навіть зірвати весь саміт, аби запобігти переобранню пана Туска.

«Ми поінформуємо наших партнерів, що під загрозою – весь саміт, якщо вони наполягатимуть на голосуванні сьогодні», – сказав він телекомпанії TVN24.

На питання, чи накладе Польща вето на висновки саміту, аби зірвати переобрання, пан Ващжуковскі сказав, що це – «журналістські спекуляції», але зазначив, що така тактика «можлива».

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.