Підозру Януковичу досі не вручено, суд починати не можна – адвокат

Колишній президент України (2010-2014) Віктор Янукович досі не отримав повідомлення про підозру у встановленому законом порядку, тому передача справи до суду є незаконною.

Підозру Януковичу досі не вручено, суд починати не можна – адвокат
11 Квітня 2017 20:47Новини

Таку точку зору у понеділок, 10 квітня, висловив адвокат екс-президента Віталій Сердюк, передає НБН. «Передача справи про держзраду до суду є незаконною, оскільки Віктору Януковичу досі не вручено підозру», – цитує адвоката Сердюка прес-служба юридичної фірми Aver Lex.

«Захист Віктора Януковича отримав офіційне підтвердження незаконності передачі до суду справи проти нього: Генеральна Прокуратура Російської Федерації в листі від 7 квітня 2017 року повідомила, що підозру у державній зраді Віктору Януковичу досі не вручено», – йдеться у повідомленні інформаційного департаменту адвокатської компанії.

«Процес за цією справою почався з чисельних порушень. Окрім допущених Генеральною прокуратурою України під час проведення досудового розслідування грубих порушень прав людини, ми бачимо, що педалюється розгляд справи, для існування якої взагалі відсутні будь-які правові підстави. Підозру не вручено, обвинувальний акт не вручено, в отриманні від Віктора Януковича показів відмовлено. Тобто взагалі немає жодної підстави та можливості розпочинати судовий розгляд», – заявив Віталій Сердюк.

Як повідомляв НБН, колишній президент України (2010-2014 рр) Віктор Янукович звинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада), а саме: наданні іноземній державі – Російській Федерації та її представникам – допомоги в проведенні підривної діяльності проти України; ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 КК України (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, представниками влади, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до тяжких наслідків); ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 КК України (пособництві у веденні агресивної війни).

14 березня 2017 року Генпрокуратура передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо державної зради Януковича. Апеляційний суд Києва має визначити його підсудність.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.