Генштаб закликає по-новому судити бойовиків

У Генеральному штабі Збройних сил України очікують на поновлення військових судів у 2018 році, що повинно посилити захист прав військовослужбовців.

Генштаб закликає по-новому судити бойовиків
21 Грудня 2017 16:18Новини

Про це на брифінгу розповів офіцер Управління правового забезпечення Генштабу полковник юстиції Юрій Бобров, інформує ZIK з посиланням на прес-службу відомства.

Зокрема, повідомляється, що протягом року, що минає, військові юристи вели активну й цілеспрямовану роботу щодо внесення змін до закону «Про судоустрій і статус суддів».

«Пропозиції містять запровадження гарнізонної ланки військових судів – від 12 до 14 таких місцевих судів загальної юрисдикції буде створено на території України. Законопроект також передбачає утворення апеляційного військового суду та військової палати Верховного суду України», – сказав Бобров.

Окрім того, за його словами, законопроект передбачає віднести до підсудності військових судів, як кримінальні, так і адміністративні правопорушення за участю військовослужбовців. Також передбачається віднести до компетенції військових судів вирішення спірних питань щодо проходження військової служби.

Військові суди розглядатимуть і питання щодо притягнення до відповідальності учасників незаконних збройних формувань та застосування амністії щодо них. Крім того, Бобров нагадав нещодавно оприлюднену інформацію про те, що згаданий законопроект буде внесений до Верховної Ради президентом України у січні 2018 року як невідкладний, разом із законом про створення в Україні антикорупційного суду.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.