Бурштинова оборудка року: Львів’янин скупив двісті гектарів землі з покладами цінного каміння

Понад двісті гектарів землі з покладами бурштину на Волині сконцентрувалися в одних руках після реалізації схеми, яку місцеві мешканці називають сумнівною.

Бурштинова оборудка року: Львів’янин скупив двісті гектарів землі з покладами цінного каміння
18 Січня 2018 20:41Новини

Все почалося два роки тому з того, що 120 селян практично одночасно написали прохання про виділення їм землі під сільськогосподарські потреби серед лісу, – йдеться в сюжеті ТСН. Про це пише Інформатор.

Попри те, що земля неподалік селища Маневичі не оброблювалася, працівники Держгеокадастру погодилися на її відчуження саме під потреби натурального господарства.

Невдовзі всі акти на землю сконцентрувалися в руках одного власника – товариства з обмеженою відповідальністю «Терлан-Ком». Як це сталося – самі селяни коментують вкрай неохоче. Дехто взагалі відмежувався від власної участі в оборудці – мовляв, ніяких заяв про виділення земельних ділянок не писав.

«Не знаю. Справді не знаю», – твердить Дмитро Руднюк. Інша жінка зізнається, що не назве організатора схеми через страх, але твердить: мешканців Маневичів зібрали, взяли паспорти, відвезли до Луцька, де дали для підпису документи. Навзамін селяни отримали грошову винагороду: 100 гривень передплати і ще по 300 після оформлення паперів. «Обіцяли, що ніяких проблем не буде», – пояснила вона.

Керівник, за якого виділяли землі в Держгеокадастрі, вже не працює, а його наступник ситуацію не коментує, бо посилається на нестачу часу. Речник управління кадастру у Волинській області Сергій Дмитрук пояснив, що «законних підстав громадянам не надати дозволу на проекту землеусторою не було», а всі подальші події вже не в компетенції земельного органу. Новий же власник прийшов реєструватися в Держреєстрі до луцького нотаріуса Тетяни Ариванюк – і та, як державний реєстратор це зробила, бо були всі необхідні документи. «Яким чином відбулося переоформлення з громадян на юридичну особу, я вам не скажу, тому що я цих справ на оформляла. Потім, як юридична особа вже зареєструвала за собою право власності, то вони прийшли зареєструватися в державному реєстрі», – пояснила вона.

За адресою ТОВ “Терлан-Ком» розташована звичайна львівська квартира. Її двері відкрив непримітний чоловік, який підтвердив, що саме він є власник 200 гектарів землі з покладами бурштину, – йдеться у повідомленні.

Однак про сонячне каміння чоловік говорити відмовився – натомість наголосивши, що землю скупив, щоб вирощувати сільгосппродукцію. Щоправда, сам не знає, яку саме. «У мене будуть директори розумні, які виростять все, що треба. Бо я в сільському господарстві дуже слабо розбираюся. Вартість була не висока – я би не купував, якби було дорого. Вибачайте», – сказав він і закрився у своїй квартирі. Номер котрої вказаний на першому поверсі будинку в списку боржників за кварплату.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Кабмін дозволив передати 60 гектарів лісу з бурштином фірмі дружини одного з суддів Вищого адмінсуду.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.