Банківська афера: посадовці банку розікрали більше 100 мільйонів НБУ

Регулятор виділив ці кошти на рефінанс відповідної банківської установи.

Банківська афера: посадовці банку розікрали більше 100 мільйонів НБУ
8 Лютого 2017 20:45Новини

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою та поліцією викрили механізм розкрадання власниками і топ-менеджментом одного з київських банків більше 100 мільйонів гривень, виділених Нацбанком на рефінансування. Про це повідомляє прес-центр СБУ, пише 5 канал.

«Фінансова установа отримала від НБУ сто двадцять мільйонів гривень у 2014 році. Правоохоронці встановили, що після цього один із співвласників банку спільно з його керівництвом почали виведення грошей у підконтрольні бізнесмену комерційні структури», – поінформували у СБУ.

Як вдалося встановити правоохоронцям, кошти перераховувалися під виглядом внутрішньобанківських операцій та кредитування клієнтів. “Ділки також здійснювали оборудки з вартістю майна банку, яке перебувало у забезпеченні кредиту рефінансування», – додали силовики.

Повідомляється також, що привласнювати державні кошти ділкам «допомагали» оцінювачі майна, які працюють під брендом відомої міжнародної компанії. Загальна сума грошей привласнених фінансистами до введення в банку тимчасової адміністрації становить майже 108 мільйонів гривень.

Правоохоронці провели обшуки в офісах та за місцями проживання фігурантів справи і вилучили документацію, яка доводить здійснення фінансових оборудок з кредитом рефінансування.

Водночас, наразі невідомо, про який саме банк йдеться.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.