26 генералів і 260 вищих офіцерів пішли з польської армії на знак протесту

У Польщі 26 генералів та 260 вищих офіцерів протягом останніх 16 місяців вийшли з лав польської армії на знак протесту проти політичного втручання уряду.

26 генералів і 260 вищих офіцерів пішли з польської армії на знак протесту
20 Лютого 2017 18:34Новини

Про це повідомляє The Telegraph.

«Польська армія знаходиться на межі дисфункції після виходу з її лав осіб вищих звань на знак протесту проти політичного втручання уряду», – зазначає видання.

Повідомляється, що близько 26 генералів та 260 вищих офіцерів залишили свої посади протягом останніх 16 місяців, розчарувавшись через те, що є очевидне потурання військовим, які лояльні до правлячої партії «Право і Справедливість», а також через те, що міністерство оборони неспроможне провести консультації з ними щодо змін в армійській структурі.

Станіслав Козей, генерал у відставці, який також обіймав посаду голови Ради національної безпеки Польщі, заявив, що масштаби і темпи звільнень становлять «загрозу для ефективного функціонування армії».

«Як ви знаєте, у солдата немає іншого способу протестувати проти дій своїх політичних начальників, ніж залишити службу – і це те, що ми бачимо», – повідомив Козей кореспонденту The Telegraph.

«Верховне командування не погоджується не з самими рішеннями, а зі способом, як реалізується політична влада: відкрите політичне втручання в компетенцію армійського командування, цивільні службовці, які беруть на себе роль політичних керівників, та політизація армії за партійною ознакою», – заявив він.

Серед тих, хто залишив вищий ешелон армії – начальник генерального штабу, генерал Мечислав Гоцул, який пішов у відставку наприкінці січня.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.