Смоленська катастрофа: Причиною загибелі пасажирів Ту-154 Качинського став вибух

Голова підкомісії Міністерства оборони Польщі з розслідування Смоленської катастрофи Антоні Мацеревич заявив, що причиною загибелі пасажирів президентського Ту-154 став вибух.

Смоленська катастрофа: Причиною загибелі пасажирів Ту-154 Качинського став вибух
11 Квітня 2018 12:32Новини

Про це Мацеревич заявив в інтерв’ю польському телебаченню, пише НВ.

«Пасажири загинули внаслідок вибуху у центроплані до зіткнення із землею… це стало причиною їх смерті», – цитує Мацеревича TVP 1.

За його словами, остаточний технічний звіт підкомітету може бути готовий в найближчі дні.

Раніше підкомісія прийшла до висновку, що ліве крило літака Ту-154М, що розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року, було знищено в результаті внутрішнього вибуху, а не зіткнення з березою.

Також комісія виявила запис моменту вибуху на бортовому самописці літака.

Росія досі не передала Польщі уламки президентського літака. МЗС Польщі заявило, що утримуючи у себе уламки Ту-154, РФ дає підстави вважати, що справжні причини катастрофи приховуються.

У свою чергу, президент РФ Володимир Путін вважає, що якщо на борту президентського Ту-154М і були вибухи, то вибухівку могли закласти лише у Польщі.


10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився літак Ту-154М, на якому президент Лех Качинський з дружиною та представники вищого командування та політичних партій Польщі летіли на траурні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі.

Унаслідок авіакатастрофи загинули всі 96 осіб, включно з 7 членами екіпажу. Незважаючи на те, що, згідно з висновками Міждержавного авіаційного комітету, причиною катастрофи стали неправильні дії екіпажу, багато хто побачив в аварії руку Москви.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.