Шульц позмагається з Меркель за крісло канцлера Німеччини

Зіґмар Ґабріель відмовився від висунення в канцлери ФРН від Соціал-демократичної партії і планує стати міністром закордонних справ Німеччини.

Шульц позмагається з Меркель за крісло канцлера Німеччини
24 Січня 2017 18:00Новини

Лідер Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Зіґмар Ґабріель відмовився від висунення в канцлери ФРН від своєї політичної партії на виборах до Бундестагу та запропонував кандидатуру колишнього президента Європарламенту Мартіна Шульца. Про це Ґабріель заявив у вівторок, 24 січня, на засіданні фракції СДПН в Бундестазі, повідомляє Главком.

Шульц повинен також стати головою партії, повідомляє агентство dpa з посиланням на учасників зустрічі.

«Якщо я зараз висуватимуся, то програю, а зі мною – і СДПН», – зазначив Ґабріель в інтерв’ю виданню Stern.

Натомість Ґабріель планує стати міністром закордонних справ Німеччини – замість Франка-Вальтера Штайнмаєра, який у лютому має обійняти посаду президента країни.

Планується, що міністерство економіки замість Ґабріеля очолить Бріґітте Ципріс.

Списки провідних партій на парламентських виборах у Німеччині очолюють кандидати на посаду голови уряду. У листопаді минулого року про рішення очолити список Християнсько-демократичного союзу (ХДС) та вчетверте претендувати на посаду канцлера заявила Анґела Меркель. Шанси соціал-демократів на перемогу при висуненні Зіґмара Ґабріеля в канцлери оцінювалися як вкрай низькі – політик не є популярним серед виборців. Натомість Мартін Шульц, який наприкінці минулого року повернувся з європейської в німецьку політику, за даними окремих опитувань, не поступається популярністю Анґелі Меркель. Соціал-демократи на даний момент є партнерами християнських демократів в широкій урядовій коаліції.

Раніше 24 січня президент Німеччини Йоахім Ґаук затвердив дату проведення виборів до Бундестагу цього року – 24 вересня.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.