Школярів варто переводити на онлайн-навчання – експерт

З 11 січня столичні школярі вийшли з карантину. Підвищення епідеміологічного порогу спостерігали з 9 грудня. Тоді у Києві закрили перші 10 шкіл. Загалом у столиці на час карантину припинили роботу 138 середніх навчальних закладів.

Школярів варто переводити на онлайн-навчання - експерт
14 Січня 2017 12:00Новини

До 14, 15 і 16 січня залишаються зачиненими школи Запоріжжя, Кропивницького, Черкас і Львова.

– Скільки шкіл закрились на карантин по Україні поки що невідомо. У кожній вирішують, чи йти на карантин, окремо. Дивлячись, кому школа підпорядковується — облраді, міськраді чи приватному власнику, – каже Gazeta.ua педагог, заслужений вчитель України Віктор Громовий. Він розповідає, як вирішити проблему карантину та ущільнення шкільної програми.

Як уникнути карантинів у школах?

– У західних країнах проблеми карантину немає. Там поширена вакцинація і культурно закладена турбота про ближнього. Якщо всі ходять в масках, то не тому, щоб самим вберегтись, а щоб не заразити іншого. В Україні такої культури поведінки немає. Як і елементарної дезінфекції громадських місць і провітрювання приміщень. І вакцинація у нас не поширена.

В Україні щороку школи закривають на карантин. Чи не краще було б перенести навчання на літо, а зимою зробити більші канікули?

– Карантин – річ абсолютно непередбачувана. Цю проблему потрібно вирішувати на місцевому рівні. Продовжувати навчальний процес на червень, щоб натомість взимку зробити довшими канікули й уникнути карантину не потрібно. Якщо в Україні зсунути навчальний рік на один місяць і вчитись у червні, виникне питання кондиціювання повітря. У червні, зазвичай, спека, а скільки у наших школах кондиціонерів? Наприклад, японські школи всі обладнані кондиціонери. Наша матеріальна база абсолютно до цього не готова.

Але через карантин діти не встигають пройти шкільну програму. Вони пропускають до двох тижнів навчання.

– Стискання шкільної програми через карантин – не гостра проблема, бо вона так чи інакше ущільнюється. Дітей можуть зривати з уроків з будь-якого приводу. Це було і в радянський період, коли нас місяцями змушували допомагати колгоспам і на шкільну програму ніхто не зважав. Те саме і зараз – дітей відривають від навчання на різні самоврядування, заходи тощо. Ясно, що це не нормально. Але так побудована наша освіта.

Як можна вирішити цю проблему?

– Єдиним оптимальним варіантом є дистанційне навчання, щоб діти навчалися онлайн. Але тут існує повно бюрократичних перешкод. Наприклад, як оплачувати вчителю ці онлайн-уроки.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.