Школяр із Закарпаття розробив технологію виготовлення паперу з опалого листя

Школяр Сокирницької школи Валентин Фречка здобув золоту медаль на Міжнародному фестивалі інженерних наук та технологій Ifest у Тунісі.

Школяр із Закарпаття розробив технологію виготовлення паперу з опалого листя
13 Квітня 2018 8:30Новини

Молодий науковець представив власний науковий проект виготовлення паперу з опалого листя, – повідомляє ZIK з посиланням на телеканал Sirius.

Майже рік школяр разом зі свою вчителькою збирали опале листя з різних дерев, берези верби дуба та граба. Далі відсортовували у певні бокси, де відбувалися певні  хімічні процеси, розповідать журналісти Телеканалу Sirius. В результаті дослідники отримали целюлозу, а кінцевим варіантом став висушений аркуш паперу.

«Це такий папір, який підходить для екопакетів, можливо для друкування на принтері, ми зробили такий висновок, що цей папір набагато економічніше, доцільніше краще виготовляти, ніж порівняно із целюлози яка безпосередньо з деревини», – розповіла вчитель екології та хімії Сокирницької школи Ольга Сабадош.

«Я їжджу з проектами з виготовлення паперу з опалого листя, основною метою є покращення паперово-целюлозної промисловості і плюс можливість утилізації опалого листя, як сировини, яка має доволі потужний потенціал у використанні», – розповідає школяр Валентин Фречка.

Вже в червні хлопець їде в США, у разі успішного захисту технології виготовлення паперу, Валентин Фречка може отримати стипендію для навчання у США.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.