Садовому нагадали про дефенестрацію – перспективу бути викинутим з вікна

Депутат-«свободівець» Андрій Карбовник під час сьогоднішнього засідання сесії Львівської міськради нагадав меру Львова та депутатському корпусу сторінки чеської історії, коли ненависних управлінців викидали з вікон магістрату.

b4a9e7a9894fa63828dbcf03187a0dab
30 Червня 2016 11:37Новини

Про це повідомив кореспондент «Вголосу».

За словами депутата, йдеться про так звану дефенестрацію, за якою представників влади, яких підозрювали у нечесних оборудках, викидали з вікон. Андрій Карбовник додав, що чеська культура, мабуть, близька меру, адже він погодив розміщення навпроти Ратуші рекламу «Джаз з нотками Праги».

Загалом термін дефенестрація зародився у часи Гуситських (1419-1437) та Тридцятилітньої воєн у Чехії. Перший раз в 1419 році повстанці гусити викинули з вікон магістрату у Празі сімох ненависних їм чиновників. Жертви першого викидання не розбилися об бруківку, бо впали на руки натовпу, який і розірвав їх на частини. Друга дефеністрація стала початком Тридцятилітньої війни. Але й тоді під час викидання з вікон ніхто не загинув від падіння об землю. Бо міські чиновники, яких викинули з вікон, впали на купу гною.

В літературі також зустрічається термін Третя Празька дефенестрація — 10 березня 1948 року. Ян Масарик, міністр закордонних справ Чехословаччини, єдиний несоціалістичний міністр, був знайдений мертвим напроти вікна ванної кімнати Міністерства закордонних справ у Празі. Досі невідомо точно – це самогубство чи вбивство. Ця подія в західній публіцистиці також іноді називається Празькою дефенестрацією.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.